Kokosowe ptasie mleczko (bez mleka, jajek)

Nasze kolejne eksperymentowanie zakończyło się sukcesem. Powstała niezwykle smaczna alternatywa lubianego deseru – kokosowe ptasie mleczko. Można je kroić na kawałki lub podawać w pucharkach. Zamiast cukru można użyć ksylitolu, a sok z cytryny i wodę zastąpić innym kwaskowym sokiem (w tej samej ilości). Taki deser nie wymaga wiele pracy, a efekt jest wspaniały.

Składniki:

Przygotowanie kokosowego ptasiego mleczka:

Zagotować mleko kokosowe z wodą. Cukier, cukier cytrynowy, agar i pektynę dokładnie wymieszać w miseczce, a następnie powoli wsypywać do gotującego się mleka, ciągle mieszając. Gotować na małym ogniu 5-7 minut. Pod koniec gotowania wlać sok z cytryny i dokładnie wymieszać. Wylać masę do płaskiego naczynia o wymiarach ok.12 x 20 cm i zostawić do ostygnięcia. Ostudzoną masę pokroić na kawałki, zanurzać w rozpuszczonej w kąpieli wodnej czekoladzie, a następnie kłaść na wyłożoną papierem do pieczenia tackę lub foremkę. Po wystudzeniu ptasie mleczko jest gotowe. Należy je przechowywać w lodówce.

*My użyliśmy czekolady gorzkiej (jest dosyć intensywna w smaku), ale można też użyć czekolady o smaku mlecznym słodzonej ksylitolem.

Smacznego!

PTASIE_MLECZKO_CUKIER_CYTRYNOWY_AGAR_MLECZKO_KOKOSOWE_GORZKA_CZEKOLADA_ALERGIA_POKARMOWA (6)

Kokosowe ptasie mleczko

PTASIE_MLECZKO_CUKIER_CYTRYNOWY_AGAR_MLECZKO_KOKOSOWE_GORZKA_CZEKOLADA_ALERGIA_POKARMOWA (4)

Kokosowe ptasie mleczko

image_print
comments powered by HyperComments
Jeżeli masz pytania skontaktuj się z naszym ekspertem Dietetyk Vita
Alergia Pokarmowa
2015-12-04 13:45:00
Można spróbować dodać więcej agaru, ale trudno nam podać proporcję, ponieważ nie próbowaliśmy robić mleczka na samym agarze. Wydaje się nam, że 5 łyżeczek agaru może być trochę za dużo, ponieważ może to być za twarde. Pektyna zagęszcza trochę inaczej. Życzymy powodzenia w eksperymentowaniu i zachęcamy do podzielenia się efektem końcowym. :)
Justyna;)
2015-12-04 13:06:00
Czy da rade bez pektyny?